1.jpg

رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار به منظور تربیت دانش آموختگانی طراحی شده است که بتوانند با جذب در صنعت رو به رشد نرم افزار در کشور، به غنای آن کمک نمایند و هم با گذراندن دروس مختلف نظری و عملی در رشته کامپیوتر، دانش کافی برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در زمینه های مختلف علم و مهندسی کامپیوتر را کسب نمایند. از این نظر، این رشته حاوی ترکیب مناسب از دروسی است که هم ابعاد نظری این رشته را می پوشاند و هم جنبه های مهندسی آن در زمینه های مختلف طراحی سیستم های نرم افزاری را غنا می بخشد.

از ویژگی های دیگر این رشته، آشنایی دانشجویان آن به مبانی سخت افزار کامپیوتر است که به آنها این توان را می دهد که در پروژه های مشترک مانند طراحی روبات ها و سیستم های بی‌درنگ و نظایر آن با دیگر دانشجویان این رشته به صورت گروهی کار کنند. متخصصان این رشته میتوانند به عنوان مهندسین کامپیوتر و فن آوری اطلاعات در مراکز و شرکتها مشغول به فعالیت شوند یا با کارآفرینی خود و ارائه محصولات خود به جامعه وارد بازار کار شوند.

طراحی وب سایت های تجاری، ساخت سیستمهای مالی، اداری، علمی، مکانیزاسیون و پیاده سازی و طراحی شبکه های کامپوتری از دیگر توانایی های این دانشجوان خواهد بود.


مقاطع تحصیلی :
1) مقطع کاردانی که طول دوره آن 2 سال است.
2) مقطع کارشناسی ناپیوسته که طول دوره آن 2 سال است. (بعد از گذراندن دوره کاردانی)
3) مقطع کارشناسی پیوسته که طول دوره آن 4 سال است.
4) مقطع کارشناسی ارشد که طول دوره آن 2 سال است.
5) مقطع دکتری : دوره دکتری مهندسی کامپیوتر دارای دو مرحله آموزشی و پژوهشی میباشد. نحوه شروع و خاتمه هر مرحله و حداقل و حداکثر طول دوره مطابق آیین نامه دوره دکتری است.
در حال حاضر، امکان ادامه تحصیل در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته در موسسه آموزش عالی زند وجود دارد.

در صورت تغییر رشته از سایر رشته ها به رشته کامپیوتر، تعدادی واحد به انتخاب شورای گروه کامپیوتر، به صورت جبرانی باید توسط دانشجو اخذ شود.

تـعـداد بـازدیـدهـای کـل 1135234 تـعـداد بـازدیـدهـای امروز 760
شـیراز، انتهای بلوار همت جنوبی، کوچه 12، موسسـه آمـوزش عالی زنـد
کدپسـتی: 73489-71887­
تلـفن: 36321043 ،36321042 ،36321041 ،36106 (71) 98+
Copyright © 2002-2017, Zand Institute oF Higher Education, Iran
Maintained by master[at]zand.ac.ir